| anonim_4396 a întrebat:

De ce îmi apare nelimitat net și minute nationale pe telefon când îmi este greu sa cred ca cred în lucrurile acestea. Am abonament Red Infinity 17 și nu inteleg de ce apare astfel pentru ca pana acum puteam vedea exact cat consum și ce fel de abonament am. Este în regula chestiunea aceasta? Țin sa menționez ca sunt în rețeaua Vodafone.

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Si la digi scrie ca am net mobil nelimitat dar e vrajeala am 50 de gb net pe 4g, am vazut si o promotie cu net 5g nelimitat la Vodafone dar e vrajeala, important este sa iti vezi mereu cati gb e net mai ai si cost suplimentar, nelimitat ai doar pe cablu atat, apropo si semnalul nu e asa bun si ei vb de 5b

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru Bubico2022):

Începând cu 1 ianuarie 2023, ai până la 100 GB la viteză maximă în rețelele 4G și 5G

În 4G ai viteze de până la: 100 Mbps download și 10 Mbps upload
În 5G ai viteze de până la: 600 Mbps download și 40 Mbps upload

Digi Mobil Optim Nelimitat
Extraopțiuni:

4G
5G
DigiNet Mobil Asociat 100 GB în 4G din care 10 GB în 3G
ROAMING DATE INTL.
ROAMING INTL.
VOLT

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru Bubico2022):

Vodafone,digi

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ai abonament bun, descarca si aplicația Vodafone din magazin play
Verificare Cost Control
Cu un simplu click în aplicația MyVodafone dacă ai un telefon cu sistem de operare Android sau IOS. Traficul în aplicație este gratuit.
În contul MyVodafone de pe site-ul mobil.
Îți poți verifica serviciul de Cost Control cu un apel gratuit la *123#, direct de pe telefonul mobil.

Serviciul este disponibil atât clienților cu abonament, cât și posesorilor de Cartele Vodafone și este funcțional numai în următoarele țări: ALBANIA, BAHRAIN, BULGARIA, CEHIA, CROAȚIA, FRANŢA, GERMANIA, GRECIA, INSULELE MALDIVE, IRLANDA, ISRAEL, ITALIA, MAREA BRITANIE, MAURITIUS, OLANDA, POLONIA, PORTUGALIA, RUSIA, SINGAPORE, SUA, TADJIKISTAN, TAILANDA, TURCIA, UNGARIA.

Apelurile efectuate din străinătate către *123# (Cost Control) sunt gratuite.

În restul ţărilor poţi utiliza contul tău MyVodafone pentru cost control, cu mențiunea că acesta nu se actualizează zilnic.
RED Infinity 17
17€ / lună
NELIMITAT Internet 5G
8, 17 GB in roaming SEE
NELIMITAT Minute / SMS in retea si national
1000 de minute internaţionale mobil/fix
Prioritate in call center si magazine