| dRsClaud a întrebat:

De ce Iphone5 si nu Samsung Galaxy S4 si invers
De ce Iphone5 si nu HTC One si invers

Vreau sa achizitionez 1 din aceste 3 telefoane si vreau cat mai multe pareri si opinii.
Mie imi place la Iphone5 designe-ul,sistemul iOS si pentru ca nu tin in mana o `caramida` dar nu imi place pentru ca este mai slab la procesor,ram, etc.
Mersii!

8 răspunsuri:
| AlexElektro1987 a răspuns:

Ia-ti HTC one pentru ca :HTC One are android 4.1.2 dar poti sa ii faci upgrade la 4.2.2 (o sa ti-l trimita cei de la HTC)are ram de 2gb, procesor quad-core(patru nuclee)
de 1.7 ghz, camera este de 4mpx, filmeaza full si foloseste tehnologia ultra-pixel(existenta doar pe HTC ONE), o tehnologie ce ii permite sa filmeze si sa faca poze in lumina slaba, camera chiar daca este de 4mpx filmeaza mai bine decat cea de la Samsung galaxy s4 care are 13 mpx.Iar designe-ul este mai frumos decat la S4 si decat la Iphone 5 si este mult mai rezistent ca S4 si Iphone 5, plus ca are 2 difuzoare. Iphone 5 este o porcarie.

| AlexElektro1987 a răspuns (pentru AlexElektro1987):

Full HD**

| David98TM a răspuns (pentru AlexElektro1987):

Are ultra pixeli nu mega

| AlexElektro1987 a răspuns (pentru David98TM):

Are 4 mega-pixeli, tehnologia folosita se numeste ultra-pixel.

| Meli2000 a răspuns:

Eu am vrut sa imi achizitionez iphone 5. Dar pana la urma am ales intre HTC si Samsung galaxi S2 plus. Htc-ul este un telefon foarte bun, dar eu am ales Samsungul deoarece :
Camera din fata este mai buna ca si la iPHONE 5.
Scree-nul este la fel de bun, iar designul (in afara ca este mai mare) este unul asemator cu iphone 4 / 4 s. Pe Android ai mai multe oferte daca esti iubitor de jocuri, nu numai ca sunt mai ieftine dar sunt gratuite multe din cele care sunt pe Iphone / ipad etc. mai scumpe. Eu am Samsung s2 plus, fratele meu HTC, iar tatal meu iphone 5. Si nu se observa o diferenta mare, numai pretulwinking. Ti-as sugera sa intrii pe site-uri cu telefoane, cum am facut eu si pe unele site-uri iti evalueaza. De ex pe Orange (online) iti poti da sa vezi diferentele sau pe multe alte siteuri. Eu ti-as sugera sa alegi intre HTC si Samsung. Inca un ''-'' (minus) pe care il au iphonurile, este ca intr-o zi bateria este gata! Iar la celelalte telefoane dureaa mult mai mult. Sper ca te-am ajutat cat de cat.

| mikafrumi223 a răspuns:

Eu am avut s4 si a fost destul de bun

| dRsClaud explică (pentru mikafrumi223):

OK..ai avut s4 dar vreau sa stiu de ce sa aleg s4 si nu HTC one sau I5