| Frangulea_Danut_Gabriel_2000 a întrebat:

De ce j5 2016 e telefon bun?

14 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

E bun în comparație cu unul mai slab sau e bun dacă îți satisface nevoile

| gelu1970 a răspuns:

Nu. Daca te mănâncă sa iți cumperi Samsung iți cumperi unul de gama scumpă.
Dacă nu, bagă capul sub robinetul cu apă rece si raționează. Alege un telefon bun.

| mastadont a răspuns:

Cine a zis că e bun? Mie nu prea îmi plac samsungurile. Doar plasticuri pe ele, dacă l-ai scăpat de două ori e gata de el.

| Începătorul988 a răspuns (pentru mastadont):

A scapat al meu d3 pe frigider pe parchet cu fata, nimic. De la ureche pe asfalt, pe fata, nimic.
J3 2016.

| NushCeSaFac a răspuns (pentru mastadont):

Nu sunt numai plasticuri pe ele. Plasticuri sunt pe alea pe alea ieftine. Orice Samsung care costa peste 1000 lei e facut din sticla 2.5 D si aluminiu.

| sierra1 a răspuns (pentru NushCeSaFac):

Sub 1000 lei și nu din plastic: j5(2017), j7(2017) și poate ar mai fi.
Ideea era că la banii lui, J5 de care întreba întrebătorul, e cool

| NushCeSaFac a răspuns (pentru sierra1):

Ai mare dreptate! Eu ziceam in medie. Dar raspunsul meu nu a fost pentru defavoarea Samsung ci am vrut sa spun ca Samsung nu face plastice. Raspunsul asta a fost din greseala postat pentru Frangulea_Danut_Gabriel_2000, eu am vrut sa il postez pentru mastadont care a zis ca sunt numai plasticuri pe Samsung. Sunt fan Samsung.

| sierra1 a răspuns (pentru NushCeSaFac):

Ok, nici o problema

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am un j5 2016 de un an și pot spune ca is multumit de acest telefon. Bateria imi tine mult, memorie de 16 gb. Telefonul acesta isi merita banio

| CVane a răspuns (pentru anonim_4396):

Isi merita banii in 2016 poate laughing absolut deloc in 2018 fiindca exista pe piata variante mai bune, mai ieftine.

| sierra1 a răspuns (pentru CVane):

Mai bune și mai ieftine - cam discutabil

| CVane a răspuns (pentru sierra1):

Discutabil in ce sens? telefonul are pretul de 930 de lei pe eMAG
Xiaomi MI A1 https://www.emag.ro/......D8HQ1NBBM/ care nici nu cred ca mai are rost sa-l compar cu j5-ul,,cea cu 32 gb e si mai ieftin, redmi 5 plus, p10 lite, axon 7 mini, LG q6. Deci nu, nu e discutabil;)

| NushCeSaFac a răspuns:

Cred ca ai vrut sa scrii "deci" in loc de "de ce". Daca privesti lucrurile in mod general NU e un telefon bun, deoarece se plaseaza in clasa de entry level (telefoane cu specificatii reduse si materiale ieftine, facute pentru cunparatori care nu sunt dispusi sa dea prea multi bani). Totusi, pentru telefoanele cu pret asemanator (500-600 lei) este un telefon de top.
Nu te poti astepta de la niciun fel de performanta de la el dar pentru apeluri, mesaje putin Youtube si jocuri total NESOLICITANTE cu ar fi Candy Crush sau asa ceva merge.
Daca nu vrei sa dai multi bani pe el, eu ti-as recomanda un J3 2017, care e doar cu 150-200 lei mai scump sau chiar un j6 2018 care e cu 300-500 lei mai scump dar oricum ai simti o diferenta imensa intre un 2016 si un 2017 sau un 2018. Cel mai bun ar fi J3 2017 pentru tine.
(Eu am Galaxy S7 Edge si o sa imi iau Note 9, cand o sa se lanseze, in august.)