| NeverGonnaLetYouDown a întrebat:

De ce mi se cere CNP-ul cand dau sa incarc cartela prepay pe MyOrange cu cardul? Nu-s indeajuns doar datele de pe card? Nu ma simt in siguranta sa-mi introduc CNP-ul meu la ei... Orange

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

In caz de frauda gasesc vinovatul, masura de siguranta.

| Wr3nch a răspuns:

Eu il bag de 2 ani si inca nu am avut probleme. E safe.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! E doar un cnp, doar nu crezi ca te cloneaza dupa aceea! Sunt masuri de siguranta.

| NeverGonnaLetYouDown explică (pentru Aasdfghj):

I know, but still... I feel weird about sharing my personal identification number on an app :/ I mean, what are they even using it for?

| Aasdfghj a răspuns (pentru NeverGonnaLetYouDown):

Le utilizeaza cel mai probabil atunci cand se produce o frauda. In mod normal, pe site trebuie sa specifice la ce folosesc datele cu caracter personal.

| JicaContra a răspuns:

Din ABUZ, ai putea merge la politie, NU AU DREPTUL sa lege o cartela de un CNP, si CREDE-MA CA S-A INCERCAT LEGAL, si NU s-a reusit (s-a declarat NECONSTITUTIONAL)

deci, mergi la politie si fa reclamatie penala pentru incalcarea intimitatii!

mve cu mult respect la Orange care e cel mai de rahat operator de telefonie mobila din tara asta