| xSega a întrebat:

De ce mi se descarcă telefonul cu ecranul stins, de exemplu in cateva ore se duc vreo 20% din baterie (Samsung A3 2016)

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inchide toate aplicatiile care ruleaza. De asemenea dezactivezi WIFI si date mobile.

| 94Lucifer94 a răspuns:

Dezactivează datele mobile / wi-fi sau orice alte aplicații gen GPS/ Bluetooth care consumă bateria chiar și când ecranul nu este activ. Încearcă să consumi bateria până se închide telefonul, apoi scoate bateria, introdu-o din nou, pentru a verifica dacă procentajul este afișat corect. Dacă nici așa nu rezolvi poate e prea veche bateria ori ai stat prea mult pe telefon în timp ce era la încărcat.

| xSega explică (pentru 94Lucifer94):

Telefonul il am de iarnă trecuta deci bateria e buna

| Freddie23 a răspuns:

Ai aplicatii in background care fac diverse: uploadeaza pozele in cloud, descarca updateuri, actualizeaza vremea, iti numara pasii etc.
Activeaza si tu modul econom si-ai sa vezi ca tot 20% din baterie se consuma dar mult mai incet.

| xSega explică (pentru Freddie23):

Am activat mereu modul econom, aplicatii nu prea am descărcate si nu folosesc chestia cu pașii, doar vremea o am activa din ce ai enumerat, ma gandesc ca poate e de la update (Android 7) eu când l-am actualizat nu i-am dat si hard reset

| Freddie23 a răspuns (pentru xSega):

Nici eu nu i-am dat... nici nu stiu daca trebuie. vezi ca daca dai pe baterie iti arata pe ce se duce curentul!

| MaTeOGG a răspuns:

Nu conteaza ca i-ai stins ecanul. El e mereu conectat la semnale, asteapta notificari, etc!

| Bogdan26E a răspuns:

Ceao,posibil ca ceva aplicatie instalata pe telefonul sa-iti consume din baterie, daca intri la setarile telefonului acolo iti arata concret ce iti consuma din baterie, numai bine!

| Hoskero a răspuns:

Posibil sa ai un scurt pe placa de baza care descarca bateria
Ori este defect de fabricatie al bateriei, tipic Samaung
Du l la garantie, daca l ai luat din magazin