| Panteraa a întrebat:

De ce netul de la cartea (Orange) pe un J5 apare doar "e" sus si merge greu de tot si pe un s3 apare "h" si merge perfect? E aceeasi cartela, nu cartele diferite.

Răspuns Câştigător
| danutzu96 a răspuns:

Alea sunt standarde pentru conexiunea mobila. "e" vine de la EDGE iar H de la HSPA. HSPA este de viteza mai mare ca EDGE si de aceea merge mai greu pe J5. Trebuie sa vezi de ce J5-ul nu vrea sa treaca pe HSPA si ramane la EDGE. Verifica setarile de conectare si eventual da un hard reset.

2 răspunsuri:
| Adiadictie a răspuns:

Si la mine e la fel. cred ca o sa trec napoi la Vodafone.

| GoldenBoy17 a răspuns:

Salut, intra la Setari conexiunie, apoi rețele mobile, dupa iti va aparea punct de acces, cauta operator, si Mod retea, apasa pe mod retea si acolo va aparea LTE/3G/2G.
3G
2G.
Selecteaza 3G si va merge perfect