| Anonim1804004 a întrebat:

De ce nu imi mai merg datele mobile dupa ce sun sau raspund la un apel? Cum pot sa rezolv problema asta? Multumesc!

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Cosmin_Miron_1995 a răspuns:

Mereu cand incerci sa suni, raspunzi sau inchizi un apel rata de absorbtie a semnalului va scădea pe moment (ca un fel de delay, lag natural), dar se va autoregla în câteva secunde. Știu e incomod cand ești într-un joc sau aplicații ce consumă net. Daca crezi ca nu e asta, mergi la un service.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Te intrebasem ceva, yelllow...

| Zuzu1991 a răspuns:

Cred ca e chestie de semnal, cand raspunzi la apel, reteaua e numai "urechi" la ce trimiti tu, iar datele mobile nu mai au "loc"

da, stiu ca e o explicatie de ultimul rahat, dat fiind ca e o distinctie categorica intre comunicatia GSM (apeluri telefonice si sms) si internet date mobile, dar, din pacate, my "educated guess" mi se pare foarte realist, imi pare rau

| Alverto a răspuns:

Pentru că nu ai suficiente date, trebuie sa le reîncarci.

| IchigoKurosaki a răspuns:

Poate pentru ca suni de pe o aplicatie care necesita internet, cum ar fi whatsapp si vorbesti mult cu acea persoana, ai date slabe si se termina. Datele se incarca cam peste o săptămână dupa ce ți le-ai consumat. Așa mi s-a intamplat si mie, mi le-am tinut deschise fara motiv toata luna aprilie si s-au terminat, dar s-au reincarcat peste o saptamana.