| superpissy40 a întrebat:

De ce nu imi merg datele mobile pe telefon? Atunci cand le activez si incerc sa intru pe internet, imi zice ca nu exista conexiune la retea, asa ca am mai verificat inca o data daca am datele mobile activate si le am activate.Acum o saptamana mi-am facut un nou abonament(Vodafone Easy 8) si merge sa sun in aceeasi retea,sa dau mesaje sau sa sun in alte retele, doar internetul nu imi merge si nu imi dau seama de ce.Ce poate avea? Funda happy

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat dacă ai mai folosit internetul pe conexiunea de date mobile la acest telefon şi dacă ţi-ai făcut setările de net!
Eventual fă/refă setările de net...

La Vodafone poţi face setările AUTOMAT dacă îţi faci cont pe site-ul Vodafone la linkul :
https://www.vodafone.ro/....../index.htm

Sau poţi face setările MANUAL, vezi linkul :
https://www.vodafone.ro/....../index.htm

Toate cele bune.

| OnuOnulică a răspuns:

Salut,
Cel mai bine suni la Vodafone iar ei o sa te lamureasa ce si cum. Probabil este vorba de o greseala temporara.

Bafta!

| Ilie_Corina_1989_4Eb7 a răspuns (pentru OnuOnulică):

Am un telefon care l-am cumpărat acum și nu merge netul de la cartela Vodafone i-am făcut toate setările dar nu merge și am pe cartela net dar nu merge

| EmanuelEmy7 a răspuns:

Suna si intra in legatura cu un operator Vodafone, si te va indruma ce sa faci, daca nu vrei, reseteaza telefonul la setarile din fabrica.
Multa bafta!winking

| Aretha a răspuns:

Nu mai ai mb/gb.Incarca cartela, suna la 333 (depinde pe ce retea esti, eu nu stiu cum e la Vodafone) si vezi daca mai ai net pe cartela.
funda!?!?!

| Alexandru_Ionuţ_1988_P342 a răspuns:

Nu merge sa iau un joc de pe magazin PayPal și îmi spune sa activez datele mobile dar le am ctive