| AndreeaAndreutza48 a întrebat:

De ce nu imi recunoaste computerul minicardul SD din telefon

Ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| PrecizeEveR a răspuns:

Nu mai e bun cardul sad

6 răspunsuri:
| PrecizeEveR a răspuns:

Cezi daca adaptorul; este bun, functionabil, daca cardul mai merge, si daca ai driverele instalate!

| AndreeaAndreutza48 explică (pentru PrecizeEveR):

Cred ca e de la card imi apare ca e deteriorat pe telefon(trebuie sa il scot din telefon?)

| PrecizeEveR a răspuns (pentru AndreeaAndreutza48):

Nu trebuie sa stea in telefon, pentru ca calculatorul sa iti vada cardul si sa pui muzica, poze etc sau sa scoti iti trebuie un adaptor pentru card. de obicei vine la pachet cu cardul, dar nu neaparat, deci trebuie sa iti cumperi unul, pretul variaza de la 10-20 lei pana la chiar 200-300 lei. Apropo iti trebuie un adaptor care sa se potriveasca cu cardul tau big grin

| AndreeaAndreutza48 explică (pentru PrecizeEveR):

Aha dar eu nu am laptop de obicei foloseam cablul USB am crezut ca poate il mai pot reface daca se poate :/

| PrecizeEveR a răspuns (pentru AndreeaAndreutza48):

Cardul tau mai e bun? poti sa vezi din telefon ce e pe el? poze, imagini etc, il citeste telefonul? (fara sa fie conectat la laptop )

| AndreeaAndreutza48 explică (pentru PrecizeEveR):

Nu-l citeste nici telefonul