| Iulian_Cosmin_1998 a întrebat:

De ce nu mai tine bateria la iphone, trebuie schimbata?

Răspuns Câştigător
| Tarzann a răspuns:

Da trebuie schibata si o sa-ti mearga

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Mda, cel mai probabil, bateria este defectă şi trebuie SCHIMBATĂ cu una nouă!

Toate cele bune!

| K0sti a răspuns:

Nu trebuie schimbata, stai cu ea asa...stupid question!

| NellieLovett a răspuns:

Incearca 360 security varianta mare, nu cea lite

| vladutcornel a răspuns:

Conform teoriei Conspirației, Apple folosește "Planned Obsolescence", adică face telefoane care devin mai enervant de folosit prin software care merge mai prost și componente care se strică mai repede, ca să cumperi modelul nou anul viitor.

Nu știu dacă fac asta intenționat, dar ce e sigur e că bateriile se degradează cu timpul, adică țin mai puțin până la următoarea încărcare.
În plus, probabil software-ul (iOS) este optimizat pentru modelele cele mai noi și adaptat ca să funcționeze cât-de-cât pe modele mai vechi, cu diferite compromisuri: performanță mai slabă, baterie consumată mai repede ș.a.

Însă, dacă este iPhone 6S (ultima generație), sau chiar 6 (generația trecută), e posibil să fie doar bateria de vină și ar trebui să îl duci în service să ți-o schimbe.