| BoogdanN a întrebat:

De ce nu merge internetul pe telefon,cartela prepay Orange, si totusi am 52 mb? dau FUNDA.

Răspuns Câştigător
| ares8 a răspuns:

Pentru ca nu ai telefonul configurat pentru internet. Fiecare tip de telefon are configurarile sale specifice. Intra in setarile telefonului si vezi daca gasesti ceva.
Si mai e ceva. Cand ai activat optiunea de internet? Eu de exemplu am primit de la ei un mesaj cu configurarile telefonului meu pentru internet. Eram rugat sa dau accept si sa restartez telefonul.
Daca nu reusesti nimic mergi la un centru si intreaba.
Succes!

3 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

In cazul in care nu se rezolva problema odata cu trimiterea setarilor automate (www.orange.ro/setari-telefoane), suna, te rog, la Serviciul de Date – 408 (Luni-Vineri 9-20; Sambata 9-18) pentru verificari suplimentare.

O seara buna,
Orange Helper

| DjBl3ndar a răspuns:

Ai facut setarile telefonului?

| BoogdanN explică:

Acuma merge, mersi mult.