| Wandaaishere a întrebat:

De ce nu mi se restrictioneaza apelurile (toate). Am parola am tot ba chiar imi spune ca restrictionarea este activata, dar tot pot fi sunata. Telefonul este un Nokia mai vechi nu cunosc modelul. A mai patit cineva asa ceva? Mentionez ca am schimbat parola crezand ca va schimba cu ceva dar tot aceeasi poveste "barare activata" dar tot sunt sunata. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Silq a răspuns:

Nu inetelg de ce parola vorbesti la deviere. In primul rand, sa poti face deviere apeluri trebuie sa detii un abonament sau o cartela prepay cosmote. Restul cartelutelor nu permit devierea. Apoi alegi un numar catre care sa se faca devierea apelurilor, ele nu se deviaza in ETER... Trebuie sa alegi un numar! Apoi tastezi *21*[numarulsprecaredirectionezi]# si apoi dai apelare ( normal nu tastezi si paratezele alea. Ca sa opresti aceeasta setare cand te-ai saturat, tastezi ##21# si apelezi. Asta e tot. Te scuteste de umblat prin telefon. Succes www.numarascuns.ro;)