| dannys a întrebat:

De ce nu mi se salveaza automat pozele primite pe messenger? App am Samsung S9+ cu tel vechi se salvau automat acum nu se mai salveaza nimic cu toate ca am deschis la photos&media, save on capture

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Orice este transmis prin internet (mesaje, poze, filmari etc.) se descarca prima data in folder-ul temporar, de unde urmeaza sa fie vizualizate.

"Save on capture" se refera la fotografiile si filmarile facute de tine, cu camera.

| dannys explică (pentru Bula):

Unde gasesc folderul ala temporar?

| Bula a răspuns (pentru dannys):

Ca utilizator de rand nu ai acces la acel folder.
Trebuie sa ai telefonul root-at, dar asta face vulnerabil la atacurile hackerilor. De asemenea, trebuie sa cunosti bine sistemul Android.

| dannys explică (pentru Bula):

Am inteles dar nu inteleg ca inainte se salvau acum mi-am schimbat tel si nu se mai salveaza pozele primite sad

| Bula a răspuns (pentru dannys):

Nu toate sculele au functiile la fel.
Salvarea automata poate fi un dezavantaj multiplu: este o vulnerabilitate informatica, dar umpla si memoria repede.
Eu prefer salvarea manuala, doar daca doresc.

| sokey a răspuns:

Intră pe Messenger, apasă pe poza aia mica a ta de sus dreapta și selectează opțiunea "data saver" și activeaz-o.

| dannys explică (pentru sokey):

Multumesc pentru raspuns.Am activat-o si tot nu se salveaza pozele poate din cauza noilor actualizari nu se mai salveaza automat sad