| AlissMadu a întrebat:

De ce nu pot sa mut fisiere din telefon pe card? (Samsung galaxy s2)

Răspuns Câştigător
| TommyLynn a răspuns:

Ei bine. Telefoanele din seria GALAXY (si cele care au in general sistemul de operare Android) au memoria telefonului separata de memoria externa. Memoria interna este destinata exclusiv aplicatiilor. Unele aplicatii se pot muta in memoria externa pentru a salva spatiu. Unele nu deoarece sunt necesate fisierelor de sistem.

| AlissMadu explică (pentru TommyLynn):

Pai da, am inteles, dar cand tot ce am se salveaza pe telefon si nu mai am memorie suficienta, nu mi se mai deschide galeria foto, player`ul muzical sau vreo aplicatie.

2 răspunsuri:
| neros a răspuns:

Pentru ca unele fisiere nu se pot muta
ele raman mereu in telefon
asa e si la mine
asa e la toti
ai inteles?