| LzD a întrebat:

De ce nu pot sa transfer fisiere de pe smartphone pe stick de memorie? Am un stick iesire tip C, l-am introdus in tel si nu se intampla nimic. Am descarcat mai multe aplicatii file manager, la niciuna nu apare cand le deschid memoria externa atasata. Cateodata te intreaba: incarcare/transfer fisiere- dau ok si pe urma cand vreau sa copiez, nu mai apare. Normal ar trebui cand e introdus stickul si deschizi aplicatia file manager lânga memoria interna sa apara si - memoria externa, nu?!

2 răspunsuri:
| Ionut659 a răspuns:

Păi el este făcut pentru pc și de aici vine treaba mai grea

| oz_1736 a răspuns:

Telefoanele astea mai noi au nevoie de niste permisiuni ca sa lase aplicatiile sa scrie/mute pe card/memorie interna, ori sa accepte un stick drept memorie