| Eduard168 a întrebat:

De ce nu pot trimite mesaje in Digi mobil "trimiterea mesajul nu a reusit"?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Verifica asta, intra la setari sms si vezi Numărul centrului de mesaje Digi.Mobil este: +40770000050

daca nu merge suna la ei Asistenta tehnica Internet, Digi Tel, Digi TV Cablu, 031.400. 4414. Asistenta tehnica Digi TV Satelit, 031.400. 4000. Asistenta tehnica Digi Mobil, Digi Net, *777.

| Eduard168 explică (pentru RAY):

Dar daca la anumite persoane merge sa trimit? Chiar daca s de pe telekom...

| RAY a răspuns (pentru Eduard168):

Inseamna ca nu scrii nr bine sau ca cel care primeste sms nu are setat bine nr de centru mesaje

| Bizon95 a răspuns:

E din telefon
aveam S4 si aveam aceeasi problema, am incercat tot, TOT (verificat nr de tel de trimis sms-uri, cautat pe google, dat telefon la gigi, asta, Digi, etc.) nimic nu a mers, in afara de un lucru pe care nu am vrut sa il fac: reset telefon (prea multe setari, prea multe chestii care trebuia sa le iau de la zero si puteam trai fara sa trimit sms-uri)
pana la urma mi-am luat alt telefon, l-am restat pe ala vechi si pe ambele mi-a mers (facut teste, doar d'aia)

deci, resteaza telefonul!

| Cristian_Darius_1999 a răspuns:

Salut, poate este ceva defectiune, si eu am patit asta!