| Scarlet13 a întrebat:

De ce nu se activeaza optiunea pe care am ales-o in Orange? Astept de mai bine de 5 ore. Mesajul de confirmare tot nu il primesc.

3 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Te rugam sa ne trimiti numarul tau de telefon intr-un mesaj privat. Vrem sa verificam si noi situatia.
O zi buna,
Orange Helpers

| theodorafemme2001 a răspuns:

Incearca sa suni la relatii cu clientii si sa intrebi.

| MitroAlex94 a răspuns:

Vezi daca inca mai ai creditul pe care ar fi trebuit sa il platesti pentru optiunea aleasa. Daca da atunci inseamna ca nu s-a procesat comanda si atunci mai incerci odata, altfel tasteaza codul care iti arata minutele ramase din optiune.E posibil sa se fi activat si sa nu fi primit mesajul confirmarii.