| terry123 a întrebat:

De ce nu se incarca bateria telefonului mai mult de 60%?

10 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Sigur e defectă, dacă telefonul este în garanţie, cere o baterie nouă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este defectă, dacă mai este în garanţie, cere una nouă. Succeswinking

| Denila123 a răspuns:

Schimba încărcătorul

| LPCTSTR a răspuns (pentru Denila123):

De ce ar fi nevoie de schimbarea incarcatorului?
Daca a zis ca incarca pana la 60% inseamna incarcatorul este in buna stare de functionare, bateria sau telefonul este de vina.

| Denila123 a răspuns (pentru LPCTSTR):

Încarcă bateria cu un încărcător universal și atunci vede care este de vina, daca bagă doar 60 % e bateria.

| claudiu89 a răspuns:

Probabil ca ai Lenovo cu programul care nu lasa bateria sa se incarce mai mult de 60%, ei considerand ca astfel bateria ar dura mai mult, fiind faptul de foarte multe ori oamenii stau pe laptopuri cu bateria 100% incarcata la priza. Dar acesta poate fi doar un mit.

| claudiu89 a răspuns (pentru claudiu89):

Nu am citit corect intrebarea, eu raspunsem pentru laptop laughing

| 28cosmin a răspuns:

Ce telefon ai? Dacă vrei un răspuns concret.

| terry123 explică (pentru 28cosmin):

Microsoft lumia 640 xl, cred ca bateria e de vina

| Emy200220022002002 a răspuns:

Cel mai probabil daca telefonul e putin vechi, din cauza bateriei... nu cred ca are incarcatorul vreo problema din moment ce incarca 60%.