| anonim_4396 a întrebat:

De ce pe site-urile online telefoanele sunt mai ieftine decat in magazine?

5 răspunsuri:
| Vvistula a răspuns:

Depinde de furnizori si de adaos comercial plus ca cei dupa siteuri lasa preturile mai jos sa faca si ei un ban

| anonim_4396 explică (pentru Vvistula):

Bine, dar eu ma refeream la Quickmobile.ro unde am gasit un telefon la 800, iar la Germanos e 1.200 de lei (la liber amandoua) si voiam sa stiu de ce e diferenta asa de mare

| Vvistula a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce telefon? oricum sunt multe telefonane unde diferentele variza sa stii ca majoritatea nu i-au dupa net si vin in magazin si de daca gasesc fraierul

| Vvistula a răspuns:

Deci nu imi vine sa cred cum sa spui ca LG optimus l7 este 1119 lei nu imi vine sa cred este cea mai mare hotie, asta-i vor sa iti fure banii nu te lasa pacalita sunt hotiiiiiii mari cums a pui 400 lei in plus e cea mai mare hotie nu imi vina sa cred, ma abtinsa nu vorbesc urat. Sa nu dai 12 milioane ca te pacalesc aia rau de tot i-a dupa net nu ai de ce sa te temi.

| olivert1310 a răspuns:

Pentru ca pe site il vand special la liber. In magazine ei vor sa faci si un abonament iar daca nu iti faci, incearca sa traga bani in plus de la tine asa ca iti vand telefonul mai scump.