| VibeTrix a întrebat:

De ce s-a umflat bateria in telefon?
Raspundeti, e urgent

46 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Pentru că este DEFECTĂ şi trebuie s-o schimbi cu una nouă!

Toate cele bune!

| VibeTrix explică (pentru bursuc001):

Multumesc frumos

| bursuc001 a răspuns (pentru VibeTrix):

Cu plăcere happy

O zi frumoasă!

| VibeTrix explică (pentru bursuc001):

La fel :}

| bursuc001 a răspuns (pentru VibeTrix):

Mulţumescwinking

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Trebuie schimbata urgent!

| VibeTrix explică (pentru Salontanul):

Imi vine luni alta baterie la fel ca asta. Multumesc

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Se degradeaza in timp. Ai stat prea mult pe telefon laughing
Trebuie schimbata pana nu face alte figuri.

| VibeTrix explică (pentru DoarBogdan):

O schimb, imi vine luni. Mersi laughing
Nu e ca am stat prea mult de telefon, e ca l-am lasat foarte mult la incarcat happy

| DoarBogdan a răspuns (pentru VibeTrix):

A. Clar. Sa nu te joci pe el cand e la incarcat apropo happy

| VibeTrix explică (pentru DoarBogdan):

Am auzit. Eu ma jucam non stop laughing

| DoarBogdan a răspuns (pentru VibeTrix):

Invatare de minte rolling on the floor

| VibeTrix explică (pentru DoarBogdan):

Mneh. Nu e cine stie ce. Am patit lucruri si mai groaznice happy

| DoarBogdan a răspuns (pentru VibeTrix):

Scuze sad

| VibeTrix explică (pentru DoarBogdan):

Pentru ce?

| DoarBogdan a răspuns (pentru VibeTrix):

Ca am adus vorba de lucrurile groaznice.

| VibeTrix explică (pentru DoarBogdan):

Nu...:}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}
laughing)

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru VibeTrix):

Stiam ca am dreptate, eu mereu am dreptate.Cine e prostul acum? AAaaaaa? Hai, sa te aud!

| SergiuBoss11 a răspuns:

E pe cale de a sari in aer...

| VibeTrix explică (pentru SergiuBoss11):

Sari tu in aer, Sergiu :}}}

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Bateria aia contine electrolit, care, de la obiceiul tau prost de a lasa tel la incarcat pana il gaseste naiba a inceput sa faca o reactie chimica de oxidare si sa produca gaz.Acel gaz a umflat bateria si daca ai noroc o sa faca poc, si risca sa te raneasca.Mergand pe firul de idei, ai doua posibilitati:
1-folosesti bateria in continuare si risti sa faca poc (slabe sanse dar nu se stie)
2-Speli masini la semafor si in 2 zile iti iei una noua.

| VibeTrix explică (pentru FABULOSUL6000):

Ce prost esti.
Dar mersi de raspuns
hhahahahaahahahahahahahahahhahaahahahahahahahahahahahhaahah

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru VibeTrix):

Vai,cata amabilitate din partea ta.Acum taci din gura, ia galeata si treci in intersectie ca e soare si nu se stie daca mai prinzi vreme buna laughing

| VibeTrix explică (pentru FABULOSUL6000):

Vezi ca esti prost?

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru VibeTrix):

Nu pot vedea ce nu exista!

| VibeTrix explică (pentru FABULOSUL6000):

Bune replici pe google laughing

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru VibeTrix):

Suntem pe TPU, iti lipseste spiritul de observatie.Pentru asta nu iti las si bacsis la semafor.App, vezi sa stergi bine sa nu ramana urme de apa pe parbriz! laughing

| Geanin a răspuns:

De la apa pura si plina viata, ca nici oamenilor care o beau nu le cad frunzele...

| VibeTrix explică (pentru Geanin):

Eu cautam un raspuns mai bun...

| Eastwood a răspuns:

Posibil de la umezeala, trebuie alta baterie!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A intrat la apa, stai, asa se strangea thinking nu, nu, de la apa, da.

| VibeTrix explică (pentru anonim_4396):

Nu cred ca de la apa, pentru ca nu l-am bagat :}

| AlexDFY a răspuns:

Ma mir ca nu s a umflat si limba romana

| VibeTrix explică (pentru AlexDFY):

E na? Pe bune? Nu cred...Sap in pamant si tot nu gasesc gluma.

| AIeXxX a răspuns:

Ai tinut-o la incarcat prea des peste noapte. Sa supra incarcat. Am avut 3 baterii stricate, ma jucam la telefon in timp ce se incarca. (RIP NOKIA)

| VibeTrix explică (pentru AIeXxX):

Multumesc. :}
Pentru mine e rip SAMSUNG

| AIeXxX a răspuns (pentru VibeTrix):

big grin

| TheFragranceMaster a răspuns:

E pe moarte, schimb-o urgent!

| BigCode a răspuns:

Salut daca bateria este deformata tare nu o mai folosi deoarece exista riscul de a te rani.
Se poate defecta daca ai folosit un incarcator mai puternic decat cel cu care a venit telefonul tau, ai avut o problema la reteaua de curent sau din cauza apei.

| EkToR a răspuns:

Iti spun direct.
1. a facut pe delfinul...
2. te joci cu el la incarcat...
3.Schimba priza...
Una din astea sau altalaughing)

| Bobytza97 a răspuns:

1. De la intensitatea curentului.
2. De la umezeala

| LoveMusicDD a răspuns:

1. Poate a făcut cunoștință cu apa.
2. Poate ai ținut telefonul la soare.
3. Poate ai ținut telefonul la o temperatură prea scăzută/ ridicată.
4. Poate vreun alt lichid a intrat pe sub carcasă la baterie.
5. Poate suprasoliciti cam mult telefonul.
6. Poate tragi un ochi și pe la manualul de utilizare al telefonului. Ar fi bine să îl citești dacă încă nu ai făcut asta.

| Aleexandruu a răspuns:

Se mai întâmplă, poate e prea veche, sau suprasolicitarea telefonului... Nu mai ai ce să îi faci, doar să o schimbi.