| Bigpopppa a întrebat:

De ce Samsung j6 2018 se misca bine si Samsung j6+ 2018 se misca ingrozitor de prost?

1 răspuns:
| margaritmarius3 a răspuns:

Ambele in comparatie cu Huawei si Xiaomi se misca ingrozitor, Procesorul lui J6 este un Exynos 7870 care este echivalentul unui snapdragon 625, iar j6+ are snapdragon 425, desi snapdragon este net superior exynos-ului, vresiunea aceasta de exinos este mai noua decat snapdragon-ul. Deci procesorul este principalul factor.