| Lory_7688 a întrebat:

De ce se descarca bateria de la telefon cand acesta este inchis? Stie cineva? Normal nu ar fi indicat sa nu se descarce?

7 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Http://videotutorial.ro/......ial-video/

in link mai jos prezentare video

Răspuns utilizator avertizat
| AlinIntreaba2Raspund a răspuns:

Stai tot timpul langa el, cand e inchis? Ai vreo alarma setata? Uneori, chiar daca ai mobilul inchis, dar e setata alarma, device-ul piuie in nestire

| Ana-Maria_Stoica_1998 a răspuns:

Daca ti se descarca bateria cand telefonul e inchis ori bateria este de proasta calitate ori este o problema cu telefonul! Schimba bateria si daca tot se descarca telefonul are ceva.

| Lory_7688 explică:

Eu credeam ca daca este inchis, nu consuma nimic.Credeam ca bateria ramane tot 100% dupa ce il scot de la incarcat dar se pare ca nu. Cand il deschid are 95%.

| scrisy23 a răspuns:

Salut! Poate ai lasat Wi-Fi-ul sau Bluetooth-ul pornit. Sau poate trebuie sa-ti schimbi bateria, daca e veche, poate nu mai are mult si moare. Sau ai o aplicatie care iti cheltuie bateria chiar si daca telefonul e inchis. Sau ai un virus. Ar putea sa fie una dintre acestea.
Funda?

| hatchiman a răspuns:

Pai e oarecum logic. de exemplu data si ora nu se schimba daca inchizi telefonul. Insa daca scoti bateria si apoi o pui la loc si deschizi telefonul trebuie sa le setezi din nou. Sunt si alte cauze, dar chestia cu data si ora e doar un exemplu