| Burlacu_Daniel_1996 a întrebat:

De ce se incalzeste Nokia Lumia 520 la spate? si de ce nu mi se aude cand ma suna cineva...se aude doar pe difuzor si casti

Răspuns Câştigător
| filipcojo a răspuns:

Se incalzeste deoarece procesorul este suprasolicitat. Sunt mai multi factori daca nu se aude:
1. persoana care te-a apelat nu are microfonul bun sau sta departe de telefon
2.ai dat volumul la mic
3.nu iti merge bine difuzorul

1 răspuns:
| ultrassss a răspuns:

In general orice telefon cand e suprasolicitat intr-o convorbire sau in alte aplicatii se incalzeste iar despre sunet verifica volumul sa nu fie la minim bafta