| Muresan_Robert_1977 a întrebat:

De ce se incalzeste telefonul Samsung galaxy s4 si când va primi o noua actualizare de software

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca il folosesti este normal sa se incalzeasca telefonul. Totul este de la baterie. La fel daca il folosesti in timp ce este la incarcat, se incinge mult mai tare decat normal.

Dar in acelasi timp, stiu ca este si din vina procesorului si faptul ca nu are cooler pe el, il face sa se incalzeasca mult mai mult decat alte telefoane.

Nu-ti face prea mari griji pentru ca este un lucru normal.

Atat despre update, nu cunosc inca noi informatii despre acest lucru.

O zi placuta happy

4 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Este perfect normal sa se incaleaza in timpul unei sesiuni indelungate de gaming. Ca si un pc, telefonul are si procesor, memorie ram, iar componentele acestea produc caldura cand sunt suprasolicitate.
Daca telefonul se incalzeste asa pur si simplu fara sa faci nimic pe el, inseamna ca are o problema, fugi cu el in service!

| valentingb a răspuns:

Samsung GS4 se încălzește pentru că este prost construit. Se încălzește din prima oră din prima zi de când este cumpărat. Procesorul nu are aerisire și aproape ia foc, ceea ce duce la un consum mare de energie, performanțe scăzute și durata de viață a bateriei scăzută. Un update nu cred că va mai veni vreodată, modelul fiind deja destul de vechi. Trebuia să apară un update în Iulie, dar dacă nu a apărut, altul nu cred că va mai veni.

| Muresan_Robert_1977 explică:

Vă mulțumesc tuturor

| Muresan_Robert_1977 explică:

Dar pot instala o noua versiune pe care o are și galaxy s5?