| justyoung9 a întrebat:

De ce solicita aplicatiile din android market o groaza de permisiuni? Eu ma ingrozesc cand vad ce cer unele.Le pot bloca accesul la unele permisiuni?

3 răspunsuri:
| OrangeFga a răspuns:

Aplicatiile respective au multe permisiuni deoarece doar asa pot functiona,de exemplu, sa vorbim despre WhatsApp,
are ca permisiune : Agenda telefonica
, daca nu ar avea aceasta permisiune nu ar putea functiona.
Nu, nu le poti bloca accesul, deoarece aplicatia nu ar functiona in parametri optimi.

| gelu1970 a răspuns:

Poti insa respectiva app probabil ca nu se instaleaza sau nu o sa functioneze corect.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te ingrozesc? Pai nu le mai instala, ce crezi ca o sa iti faca daca le dai niste permisiuni