| anonim_4396 a întrebat:

De ce sunt abonamentele la Vodafone si Orange 15 euro cu totul nelimitat? la Telekom sunt 8 euro, e diferenta mare? care e cea mai buna retea? imi tot cade semnalul pe telekom imi arata,,Doar apeluri de urgenta'' si o ora daca nu repornesc telefonul dar rar imi face asa, la ce retea sa ma portez? Vodafone, Orange sau DIGI

5 răspunsuri:
| Mavni a răspuns:

Se pare ca Orange are cea mai buna acoperire. Am avut o cartela DIGI. E convenabila la pret, la orice pachet sau abonament. Dar desi ei au extins masiv reteaua de internet, la telefonie semnalul nu este excelent peste tot. Sunt zone de munte unde este foarte slab.

| emilllyya a răspuns:

Eu sunt la Vodafone si nu iti recomand

| Rusu_Flavius_2000 a răspuns:

Telekom e o retea destul de noua sa zic asa, nu are acoperire chiar peste tot, de aici si pretul mic. Eu sincer recomand Orange(nu ca celelalte nu sunt bune, dar am avut doar Orange pana acum). Am cartela de 6 euro, nu am nevoie de nelimitat. Chestia interesanta e ca la cartela primesti multe oferte la internet, gen eu am 6gb pe luna la cartela+ bonusuri de 20, 50, 100gb in fiecare luna/o data la 3 luni, ceea ce e foarte avantajos.

| anonim_4396 explică (pentru Rusu_Flavius_2000):

Deci tu zici la Orange sa ma portez?

| Rusu_Flavius_2000 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, cred ca e cea mai buna alegere, Orange e destul de vechi in Romania si are acoperire cam peste tot