| DenimM a întrebat:

De ce telefoanele de la altex, eMAG, domo..etc sunt mai ieftine (la liber) decat cele de la germanos, cosmote, Vodafone?(tot la liber)
Funda

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru ca operatorii de telefonie au interesul sa vanda mai de graba abonamente si nu telefoane la liber

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Fiind economie de piata, fiecare firma isi pune propriul pret.

| dannyel86 a răspuns:

Da, neutrino are dreptate. Vei vedea ca unele magazine online au preturile chiar marite. Fiecare distribuitor e liber sa-i aleaga pretul. Mai mare sau chiar la reducere, ceea ce ar fi minunat. Emag are si produse resigilate (adica au fost scoase din ambalajul original pentru a fi testate), de aceea e si normal ca dispozitivele din aceasta categorie sa aiba un pret mai mic fata de un produs neatins, sigilat.