| Grindei_Eduard_2000 a întrebat:

De ce telefonul nu gaseste reteaua de Wi-Fi pe care o am? laptop-ul o gaseste si se conecteaza, in schimb telefonul nu. ma poate ajuta cineva? dau funda. ( telefonul e Alcatel Pixi 4 )

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Inchide telefonul si redeschide-l. Si incearca din nou.

| Grindei_Eduard_2000 explică (pentru darrio2007):

Conteaza daca router-ul e din Orange si am cartela Vodafone pe telefon, sau ceva?

| Grindei_Eduard_2000 explică (pentru darrio2007):

Am incercat, dar degeaba

| darrio2007 a răspuns (pentru Grindei_Eduard_2000):

In mod normal nu ar trebui sa faca aceasta diferenta. Dar e posibil si asta.

| NAT0 a răspuns:

Nu mai cumpărați mă toate prostiile care sunt scoase pe piață. Poți să-l resetezi, poți să-l închizi și să-l deschzi iar dar după cum văd, nu merge. Sau poți să încerci să găsești un fraier pe olx să-l vinzi și să mai pui tu niște bani și să-și iei un Samsung s3/s4. Și așa scapi de o coajă.

| Edisor27 a răspuns:

Restarteaza telefonul