| rareshandrei a întrebat:

De ce un IPhone 4 citește o cartelă de Orange,iar dacă introduc o altă cartelă de Orange în IPhone îmi apare mesajul,, Niciun serviciu"?

2 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Te rugam sa ne oferi numarul de telefon aferent cartelei ce nu functioneaza, prin mesaj privat.
O zi buna,
Orange helper

| Sucigan_Razvan_1999 a răspuns:

De la cine ai cumparat telefonul poate e blocat in ceea retea.
-Daca ai luat de la magazinele :Orange,Vodafone,Telekom, rds posibil sa fie blocate in ceea retea.
-Daca ai luat de la magazinele "comerciale":altex, mg, eMAG, pcgarage atunci e liber la orice cartela.