| Anonimul8297 a întrebat:

De ceva timp telefonul meu, Samsung Galaxy S 3 (I9300) imi face o figura interesanta. Daca se opreste telefonul (raman fara baterie, imi cade si sare bateria sau scot eu bateria), atunci cand il pornesc imi spune ca nu am cartela SIM instalata. Si trebuie sa scot cartela si bateria, sa le pun inapoi si sa pornesc iarasi telefonul pentru a-mi afisa din nou "Niciun SIM". Si fac asa, uneori de 40-50 de ori, alte ori de 100-120 de ori timp de o ora pana cand dintr-o data imi citeste SIM-ul. Si nu imi face nicio problema cat timp este deschis si functioneaza, doar, dupa cum am mai zis, cand ramane fara baterie.
Tind sa cred ca este ceva de pe partea de software, precizez ca eu am IMEI-ul stricat si ca am instalat fisierele "Modem_^@#%" pentru a-mi functiona telefonul, dar nu am avut probleme dupa instalarea lor, ci doar de catva timp. Vreau cateva solutii din partea voastra, dar nu raspunsuri gen "Mergi la service" sau "Intreaba pe forumul ala", doar daca cineva stie concret.

Răspuns Câştigător
| express11 a răspuns:

Imei este un numar, nu are cum sa se strice.l-ai scapat de multe ori pe jos, si nu mai face contact cartela, decat atunci cand se aranjeaza cum trebuie.bafta!

1 răspuns:
| Brotacelul a răspuns:

Fa-i o resetare de soft si asa poti elimina varianta asta happy
IMEI-ul e doar seria de identificare a telefonului - nicio legatura cu subiectul.
Ar mai fi varianta sa fie o problema cu sim-ul... incearca cu un altul si vezi daca la fel se intampla.
Parerea mea proprie si personala: renunta la Samsung - daca vrei un smartphone bun, migreaza la Htc happy