| victor1 a întrebat:

De curând am achizitionat un telefon Samsung Galaxy A5(2016)
Inainte de a-l folosi am cumparat folie de sticla si o husa pentru spate.
Ieri l-am scapat pe jos dar nu cu fata si cu spatele.Ma asteptam sa se sparga camera insa s-a facut o zgarietura destul de puternica pe sub folia.Folia de sticla nu avea nici macar o spartura.Nici ecranul telefonului nu e spart.Are o zgarietura.Ideea e ca incepe sa se faca negru din ce in ce mai mult.
Trebuie schimbat dispalyu sau se poate si alta solutie?

1 răspuns:
| Axys a răspuns:

Buna!
Trebuie schimbat dispeyu
Toate telefoanele care sun scapate din greseala pe jos 100% e riscu de a se defecta cate o piesa din el... eu am un Allviev P6 Life si l-am scapat in cap c-a dus si de atunci nu mai am nemnal cum trebuie nu ajunge la semnal full Dar oricum astea romanesti sunt niste mizeri
Mergi sa te interesezi la un magazin unde se repara telefoane in general cer cam mult sa iti schimbe un ecran ca are incorporat tascrim pe displey nu stiu exact cum vine asta dar ei ti-l schimb
Sper sa reusesti sa ti-l faci