| costachenr7 a întrebat:

De curand am fost cu telefonul la service pentru o problema ( am un HTC hd 2 cu android NAND 2.2). Dupa ce am revenit de la service nu imi mai merge in jocuri cand inclin telefonul stanga dreapta. spre exemplu in temple run nu merge sa inclin stanga dreapta. ma gandesc ca o fi de la accelerometru sau g-sensor? care ar putea fi solutia acestei probleme?

Răspuns Câştigător
| JulyStorm a răspuns:

2.2? E antica versiunea, si plina de bug-uri.
Pe HD2-ul meu am instalata versiunea 4.1.2, Cyanogenmod. Se misca fantastic, nu se mai inteapa, nu se mai restarteaza, zboara pe net...
Un singur bug are la sunet, dar a iesit deja un patch care a rezolvat si problema asta.
Cauta pe cineva care sa iti instaleze o versiune mai buna de android... Daca esti din Galati, te pot ajuta eu.

| costachenr7 explică (pentru JulyStorm):

Am instalat 2.2 doar pentru ca nu imi merge slotul de cardsad si trebuie reparat(de-aia am fost la service). dar nu imi explic cum de pana sa ma duc la service a mers, si apoi nu a mai mers. WTF?

3 răspunsuri:
| SheWasHere a răspuns:

Verifica setarile, vezi sa aiba bifata optiunea "rotire automata".

Succes!

| SiposDavid a răspuns:

Poate o fi din cauza custom rom-ului adnroid 2.2, incearca sa pui un cyanogen mod, este mai stabil, sau reseteaza-l.Bafta