| Girly97 a întrebat:

De dimineata telefonul meu cumparat acum aproape doi ani dintr-un magazin Vodafone nu mai vrea sa porneasca, ramane pe ecranul de pornire si nu se intampla nimic. Abia am reusit sa il opresc ca sa nu se incinga! As vrea sa il duc maine la reparat dar cand s-a oprit din functiune eram pe Facebook. Daca l-as trimite la service si ar reusi sa il repare imi vor citi SMS-urile sau vor intra pe contul meu de Facebook?

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca telefonul are "aproape doi ani", atunci probabil este inca in garantie.
In acest caz du-ti telefonul inapoi la magazinul unde l-ai cumparat, impreuna cu dovada cumpararii (bon de casa sau echivalent).

| Ineys a răspuns:

Clar. Intra pe contul de Facebook si mai si posteaza in numele tau. Eu nu l-as duce nicaieri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are cum sa facă toate acestea. Este o problemă de software, vor reinstala alt soft. După asta toate vor fi șterse. Telefonul oarecum revine la setările din fabrica.

| Girly97 explică (pentru anonim_4396):

Deci oricand este reparat revine la setarile din fabrica?

| Bula a răspuns (pentru Girly97):

Depinde ce defect are.
Revenire la setarile de fabrica se face doar daca se re-softeaza telefonul. Pentru schimbarea unor componente ca baterie, ecranul, mufe, butoane etc. nu este nevoie de resoftare, telefonul pastrand toate setarile si informatiile tale.

| User4358 a răspuns:

Da ce crezi ca pe aia intereseaza mesajele talelaughing
Hai bă serioslaughing

| Girly97 explică (pentru User4358):

Pai lucreaza cu obiectul in care ne pastram toate secretele. happy