| NicolaeMihai a întrebat:

De foarte multa vreme, caut un telefon sa-mi iau la vara..acu ma bate gandu la J7 2017..desii voiam seria A mai exact A5 2016 nu mai gasesc..si 2017 cica e varza. dintre j7 si a5 care ar fi mai bun? daca stiti voi alt model.dar Samsung preferabil, mersi.

Răspuns Câştigător
| Bogdan70001 a răspuns:

J7 2017 este EXTREM de bun.Telefoanele din seria J vin cam asa
J3 - Varianta mai slaba si mai ieftina
J5 - Varianta decenta la un pret bun (apropo J5 este cel mai vandut terminal din serie inca de la lansarea modelului 2015)
J7 - Performanta crescuta si pret PUTIN ridicat

Da si seria A este extrem de buna, dar un J7 2017 nu se compara cu A5 2016.
A5 2017 este PUTIN, FOARTE PUTIN mai bun ca J7 2017, dar J7 2017 pe celalalta parte are un aspect mai placut

| NicolaeMihai explică (pentru Bogdan70001):

Nu stiu ce sa zic..ma mai gandesc, desii ma bate gandu spre a5 2017 l-as fi luat garantat daca avea si stabilizarea aia optica..nici nu stateam sa ma mai gandesc.dar asa nu stiu daca o sa merite la poze..si de aia ma gandesc si la j7 ca era bun si avea si o baterie mare..anyway mersi.

| Bogdan70001 a răspuns (pentru NicolaeMihai):

Ti-am zis vrei performanta A5 2017, vrei un tel PUTIN PUTIN mai slabut, dar cu un aspect putin mai placut.Si btw A5-ul are camera putin mai buna.Dar hey daca vrei cea mai buna varianta ce-i drept i-ati Huawei Mate 10 Lite

| NicolaeMihai explică (pentru Bogdan70001):

Raman pe a5 2017, desii o sa ma uit sa vad ce poate si Huawei, dar prefer Samsung, mersi frumos.

5 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns:

J7. Si eu il am de 4 luni. Se misca excelent in pe internet si in jocuri. Pozele sunt ca de pe un aparat foto performant.
L-am scăpat in apa si a stat aproape 10 minute si cand L-am scos funcționa perfect. Cine zice ca e varza telefonul acesta inseamna ca habar nu are.

| adi2003 a răspuns:

A5 2017 zis eu dar e mai bun Huawei mate 10 lite si e chiar putin mai ieftin