| apz a întrebat:

Dețin un Allview P6 Life și este a doua oară când îmi dă eroare la cardul SD, anume "Card SD Deteriorat". Data trecută când am pățit asta, am încercat să formatez cardul, dar tot nu-l recunoștea. Care ar fi cauza și cum aș putea rezolva această problemă? Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| MrLucas a răspuns:

Uita-te daca laptopul/desktopul iti citeste cardul, daca nu ti-l citeste cardul e de vina. Daca il citeste salveaza ce ai pe el apoi formateaza-l si baga-l in telefon.
De preferat pe viitor sa te feresti cat poti de Allview!

| apz explică (pentru MrLucas):

Mi-am dat seama cam târziu că au un soft varză. O să-mi achiziționez un Samsung s4 mai bine. Încerc și varianta ta. Mulțumesc.

5 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Baga cardul in calculator sa vezi daca il recunoaste, daca nu il recunoaste, ia-ti alt card, iar daca il recunoaste problema trebuie sa fie la telefon.

| kanechy a răspuns:

Cardul este vechi.
Deteriorat

| apz explică (pentru kanechy):

L-am cumpărat în iulie-august anul ăsta.

| NowForYou000 a răspuns:

Schimba cardul.