| nikol234 a întrebat:

De o saptamana se descarca bateria telefonului(Samsung) foarte repede. Am incercat sa.l repornesc dar tot la fel si chiar sa intru in,,setari" la,, baterie" si nu pot se inchid setarile.

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Du-te la un service sau cineva care se pricepe si spune-i sa-i dea o resetare totala. Sau da chiar tu, trebuie sa tii apasat pe niste butoane, gasesti instructiuni pe net. Ar trebui sa isi revina, daca nu, inseamna ca trebuie schimbata bateria sau e o problema mai mare.

| Hexiled a răspuns:

Buna ziua, cel mai bine ar fi sa mergeti cu telefonul dumneavoastra la o verificare in service astfel o sa vedeti daca aveti aplicatii care ruleaza pe ascuns ceea ce face ca bateria telefonului dumneavoastra sa se descarce mai repede.
Un sfat ar fi ca atunci cand il bagati la incarcat, sa nu il mai folositi in timp ce se incarca, sa nu lasati wi-fi aprins sau datele mobile, eventual lasati telefonul la incarcat pana ce acesta are 100% bateria, nu il luati de la incarcat mai inainte.

| KronstadtResurrection a răspuns:

Probabil ai niște programe care rulează ascuns și îți ia din resurse. Instalează Purify, îl găsești în Google store.