| Generalgrevious a întrebat:

De vreo luna am o problema la telefonul Samsung S9+, de fiecare data cand ies undeva ma tot lasa bateria si trebuie sa-l incarc cand ajung acasa, dar cand sunt acasa nu mi se descarca bateria repede, stie cineva din ce cauza raman fara baterie cand ies undeva?

Oare a mai patit cineva asa similar ca mine?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Gandeste-te, ce folosesti diferit in cele doua medii si vei gasi si raspunsul.

| Brizbriz a răspuns:

Unde iesi afara?
ai semnal slab?

singura diferenta notabila intre afara si inauntru e ca in teorie inauntru ai wifi, iar afara trebuie sa alerge dupa date mobile, care s-ar putea sa aiba semnal prost, si atunci consuma bateria

incearca sa dezactivezi date mobile cand iesi afara, vezi daca tot ramai fara baterie

o alta explicatie e ca ai Vodafone, sau numaistiucare avea voice over wifi, moment in care sa ai semnal f. prost pe telefon, dar in casa sa mearga bine pentru ca baga si partea de gsm prin wifi
nu spun ca asta e, dar e posibil

| literallythesamebruh a răspuns:

Când ieși pe afară, ai tendința să folosești o luminozitate mai mare a ecranului, astfel orice proces desfășurat de sistem consumă mai multă baterie, însă pe acest telefon nici procesorul nu prea te ajută.

| blairelovesmusic a răspuns:

Si eu patesc acelasi lucru ca tine. Nu stiu cauza.