| CosminComan75 a întrebat:

Deci am o problema, va rog ajutati-ma. La un Iphone 4S pe slotul de la cartela imi arata o serie si in itunes imi arata alta serie. Cu acea serie vreau sa vad daca e blocat in icloud. Cu seria de pe slotul de cartela imi zice ca e blocat in icloud si cu seria de pe itunes imi zice ca nu e blocat. Dupa care serie sa ma iau ca sa stiu sigur daca e blocat sau nu?

4 răspunsuri:
| mont a răspuns:

Sertarul de la sim poate fi al altui telefon, nu e relevant, mai relevant e ce apare in iTunes, dar nici aia foarte relevant ca poate fi facut bypass la iCloud si sa apara la loc. Cel mai bine e sa ii dai restore sa vezi daca cere sau nu cont dupa aia.

| CosminComan75 explică (pentru mont):

Chip-ul baseband de pe placa e stricat si trebuie sa il schimb si nu ii pot da restore si de asta trebuie sa stiu daca e blocat sau nu.

| mont a răspuns (pentru CosminComan75):

Deci nu ii poti da restore, totusi insa se conecteaza la itunes?

| CosminComan75 explică (pentru mont):

Da.