| MonsterElectric a întrebat:

Deci am un stick de la digi cu net. inauntru am o cartela sim. ce setari trebuie sa fac ca sa pun cartela in telefon si sa am net pe telefon de la cartela digi?

7 răspunsuri:
| drhotzu a răspuns:

laughing))))))))))))
asta e chiar funny!
aia este o cartela de date! adica merge doar pentru INTERNET PE STICK!
intelegi?

| MonsterElectric explică (pentru drhotzu):

Nu! am mai multi prieteni care au pus cartela in telefon au facut niste setari si la merge netul perfect

| sinblade27 a răspuns:

Simplu undeva in aplicatia de net la digi mobil ai setarile... daca nu suna la ei si ti le dau vezi undeva la optiunile la apn

| SoundTHeWave a răspuns:

Pai dupa parerea mea daca telefonul nu este blocat pe 1 singura retea ar trebui sa mearga.

| Suteu a răspuns:

Nu ai cum, internetul prin stick este facut doar pentru pc`uri repectiv laptopurii in nici un caz sa bagi cartela in telefon, asa ceva nu o sa iti mearga...

| MonsterElectric explică (pentru Suteu):

Asa cum a spus sinblade27 am pus sticku in pc si am gasit setarile. Le-am pus si in telefon si acum merge

| danyfrz a răspuns:

Daca telofnul este de la digi si model mai nou trebuie sa mearga daca este in ori ce retea nu cred ca va merge