| selenagomez26 a întrebat:

Deci dacă îmi cumpăr spațiu de stocare plătesc n lei pe fiecare luna? De ce?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca iti cumperi acel spatiu de stocare in rate, evident ca platesti rate lunare la banca.

Daca achiti toata suma pe spatiul respectiv si ai deja acte de propietar in mana, faci ce vrei cu spatiul respectiv.

| selenagomez26 explică (pentru Violleta2022):

Pai și cum imi dau seama cât este suma? Îmi scrie doar n lei / lunar

| Violleta2022 a răspuns (pentru selenagomez26):

Daca este scris ca trebuie platit lunar doar o anumita suma, atunci, spatiul este de inchiriat, nu de cumparat!

In principiu, era de asteptat ca spatiul sa fie de inchiriat, pentru ca propietarul detine probabil toata cladirea si este logic sa inchiereze fiecare stand, nu sa vanda fiecare bucatica de spatiu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Tocmai ai intrebat de ce platesti pe ceva ce cumperi?

| selenagomez26 explică (pentru suntserios):

Am întrebat de ce trebuie sa plătesc pe fiecare luna. Adică ok, îl cumpăr, dar dc trebuie sa plătesc GB pe fiecare luna dacă eu deja i-am cumpărat?

| suntserios a răspuns (pentru selenagomez26):

Pentru ca, in mod logic, nu il cumperi, il inchiriezi.

| selenagomez26 explică (pentru suntserios):

Exista și alte metode in afara de stocare pe laptop sau pe un stick?

| suntserios a răspuns (pentru selenagomez26):

Hdd extern

| BMicha3l a răspuns:

Sau poti plati anual. Utilizeaza dropbox (5GB)Free, OneDrive (tot undeva la 5 GB) Free si incearca sa stochezi acolo doar chestii improtante. Bafta!