| BabCosmin a întrebat:

Deci vreau sa imi iau un telefon la mana a doua. Am vazut ca un iphone 4s e in jur de 1100-1400 lei pe majoritatea site-urilor. La fel si cu Samsung Galaxy S3. Un iphone 5 este cam 1600.

Ce telefon se merita sa il iau, nu ma intereseaza banii, pana dupa ziua mea o sa am cam 1600 lei.

Funda pentru cel mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| Bernoullie a răspuns:

Diferenta incepe de la primul lucru esential, si aici ma refer la procesor un iphone 4S are un procesor dual core de 1GHz, pe cand un Galaxy SIII are un procesor Quad-Core de 1. 4GHz, deci deja din start Iphone 4s este clar inferior unui galaxy s3.Pe urma discutam de memoria ram un iphone 4s are 512 mb ram, pe cand un galaxy s3 are 1gb de ram, deci dublu.Pe urma discutam de marimea display-ului care este net superioara la galaxy s3 ce are diagonala de 4.8, iar iphone 4s o are doar de 3.5
Si intr-un final amintim de procesorul grafic care este iar superior la galaxy s3.
Eu as alege S3love struck

4 răspunsuri:
| ÎngerCretin a răspuns:

4s si 5-ul sunt telefoane pentru bogatasi, care au bani sa le intretina. Iti trebuie tot felul de programe sa faci aproape orice! Sa pui muzica pe telefon, sa ti-o pui ca sonerie etc. Si toate programele costa foarte mult! Eu am s3 de aproximativ 1 an jumatate 64 gb si sunt foarte multumit de el big grin. L-am scapat de foarte multe ori pe jos si nu are decat cateva zgarieturi. O singura data l-am scapat in wc dar l-am luat dupa 2 secunde. Difuzorul nu se mai auzea bine, dar aveam garantie si mi l-a facut.

| ÎngerCretin a răspuns:

Sau, decat sa iei un s3 la mana a doua cu 1400 lei, poti lua unul nou cu factura si garantie (lucruri esentiale in achizitionarea unui telefon ) cu 1800 lei de pe eMAG. Sa mai aduni niste banuti si sa-ti iei unul nou e o idee mai buna.

| KinekT a răspuns:

Http://www.tocmai.ro/samsung-galaxy-s3-11614527.html un s3 la 1250 de lei.
http://www.tocmai.ro/iphone-apple-5-16-gb-white-orange-ro-11601912.html un iphone 5 1660 lei
pe la 1600 de leii gasesti si s3... si s4/iphone 5 etc.

| andreebutterfly a răspuns:

Buna!
Eu as merge pe un Samsung, fac aici o diferenta intre iPhone si Samsung.
Vazusem zilele aceasta un experiment facut pe amandoua care rezista, si dintre cele 2 a castigat Samsung.
Un Samsung galaxy s3 e chiar bun, deci se merita sa dai banii pe el.
Succes!