| Gabrielaa90 a întrebat:

Decii,am un Samsung Galaxy Y s5360 si am dat furnizare acces internet prin cablu de date dar cand vreau să intru imi dă eroare[ca si cum nu as fi conectat nimic].Ca să imi mearga ar trebui să am WIRLESS'u activat? Dacă nu ce ar trebui să fac ca să mearga? Multuubatting eyelashes

Răspuns Câştigător
| TheTiger a răspuns:

Pentru a te conecta iti trebuie:
Wi-Fi
Cablu de date [direct de pe comp]
1.Pentru a te conecta cu cablul de date iti trebuie Kies [Il iei de aici : http://www.samsungapps.com/......ut/onPc.as ce l-ai instalat in comp, il deschizi, bazi cablu de date in USB si apoi in telefon.O sa ti-l recunoasca [Samsung Galaxy Y]. Dupa ce ti l-a, intri in My Computer si acolo o sa ai de ex [in partea de jos] E:Removable Disk si F:MicroSD [in caz ca ai card de memorie iti apare si F].Cam atat :)
2.Pentru a te conecta cu Wi-Fi iti trebuie un Laptop/Comp cu stick de Wi-Fi si Wi-Fi. Daca ai chestiile astea, faci astea:
a.Intri in meniu la telefon si cauti Kies Air [sau simplu Kies, e portocaliu].Dai pe el si astepti sa ti se incarce [O sa scrie se dezarhiveaza fisierul, in caz ca nu l-ai mai pornit]. Apesi Start si dai pe Wi-Fi [O sa iti apara probabil Wi-Fi si Hotspot portabil Wi-Fi, in caz ca nu iti apare, treci peste faza cu alesu :P].
Dupa ce ai intrat, o sa iti apara un Tel si un Laptop.Mai jos iti scrie "Conectare la aceeasi retea.Retea : ce retea ai.Introduceti URL-ul in browser: http://192.168.0.***:****" [In loc de stelute iti va scrie un numar]. Scrii chestia cu http://... in Browser [IE, Mozilla, Opera, Safari, Google Chrome, etc.] si mai incolo o sa iti mai apara niste chestii.Te descurci mai departe :P.
Sper ca te-am ajutat.Bafta

1 răspuns:
| Anonimeeeuser a răspuns:

Si eu tot Samsung Galaxy Y am si la mine merge ..la inceput si mie imi dadea eroare incearca sa scoti cablul din calculator si pe urma sa.l bagi laloc si undeva la notificari iti va aparea ceva despre USB. dai acolo apoi dai conectare happy.