| alyx a întrebat:

Despre Sony Xperia M ce pareri aveti?

3 răspunsuri:
| ady1o a răspuns:

Nu imi plac telefoanele de la Sony deloc, culorile afisate pe display parca sunt spalate, recomand ceva de la Samsung.

| RB26DETT a răspuns (pentru ady1o):

Sa stii ca nu este asa, la ce telefon te-ai uitat de ai vazut culori spalate? am un xperia m si pot spune ca (,) culorile au o calitate foarte buna, calitatea materialelor este mult mai buna decat la Samsung, mi-am scapat telefonul pe beton zgrunturos cu ecranul in jos si nu a patit nimic, o mica zgarietura unde a avut loc impactul cu betonul, un s3 era spart tot la un asemenea impact, l-am scapat de la nivelul pieptului.
Altceva, designul la Sony este cu mult peste Samsung, meniul, exteriorul temele etc... ai un LED care se coloreaza in culoarea predominanta pe ecran cand esti in galerie sau asculti muzica, setezi culorile pentru notificari, apeluri etc... sa spun altceva, xperia M are placa vieo mai buna decat ce ade pe s3, altceva, despre telefon, ai 4 gb memorie interna, 1.5 gb sa pui ce aplicatii vrei, atentie! nu poti trece aplicatii pe SD deci nu poti descarca real racing 3, asphalt 8 etc. daca il cumperi si ai android 4.1 te ajut sa-i faci root si asa ii vei putea trece aplicatiile pe cardwinking jocurile ruleaza foarte bine, san andreas la rezolutie maxima si restul pe mediu ruleaza fara lag! La alte jocuri nu am avut nici o problema.
Mare atentie la camera! daca vrei sa faci poze bune cu telefonul ia-ti altceva, este telefonul cu o camera foarte varza! la lumina scazuta este praf, calitate foarte proasta! Pe alte xperia ai camera buna, gen xperia L, Xperia M2 etc dar pe asta Sony nu a gandit deloc cand a venit vorba de camera in rest camera secundara este ok, viteza de net foarte mare pe wifi, pe cartela depinde de retea si de puterea semnalului, altceva, pe browser se misca foarte repede, in meniu se misca foarte repede, am pornit toate aplicatiile, muzica, net, gps, bluetooth, NFC si tot ce a mai avut pe acolo si apoi am intrat in dead trigger 2 si rula fara nici o problema! foarte rapid! Fata de un Samsung cu aceleasi specificatii [xcover 2] acest telefon se misca foarte foarte repede!
Daca il cumperi cu 4.1 este un telefon foarte bun la jocuri, daca-l cumperi cu 4.3, nu stiu ce sa spun dar nu prea te vei bucura de performanta lui, nu-i mai poti face root, are boot loaderul blocat, am incercat sa-l deblochez dar este imposibil, astept update la 4.4, poate ca atunci voi putea face asta.
Spune-mi cam ce ai vrea sa faci cu telefonul si eu iti spun cat de bine poti face acel lucru.

| SHHS a răspuns:

Este un telefon bun dar nu este asa tare telefon.parerea meahappy