| Delocimportant a întrebat:

Despre WhatsApp: daca, intr-un telefon, am o cartela cu un anumit numar si inregistrez numarul respectiv pe aplicatia WhatsApp, daca voi introduce alta cartela, se va modifica numarul introdus in WhatsApp sau va ramane tot cel introdus prina data?

10 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Va ramane acelasi.

De aia poti crea cont de wapp si fara sa ai cartela in telefon. Trebuie doar cumva sa confirmi codul ala prin ce modalitate vrei tu. Fie avand cartela in alt telefon, fie chiar poti folosi numere de telefon temporare ( online ) cu care sa-ti creezi un cont de wapp, dar din pacate sunt toate luate deja si wapp nu permite crearea mai multor conturi pe acelasi numar si unele sunt banate, bla bla.

Pe scurt poti sa scoti cartela linistit.

| antimulte a răspuns:

Se va modifica, aplicatia verifica la fiecare pornire ce cartela cu ce numar de telefon ai in aparat, asta e metoda ei de login.

| cfrtobias a răspuns (pentru antimulte):

Cred ca nu ii va merge whatsapp, pentru ca e alt numar si trebuie sa confirme noul numar

| Alexuţ02 a răspuns:

Nu stiu ce sa spun dar, eu am dat cu el o data si nu-mi mai citea cartela, apoi am pornit netu' ( specific prin Wi-Fi ) si Wapp mergea pe nr vechi, despre partea cu alt numar in telefon insa, chiar nu stiu

| GPA a răspuns:

În WhatsApp, la setări cont, folosești funcția "schimbare număr" în momentul în care ți-ai schimbat cartela, pentru a migra toate informațiile până la momentul respectiv, de pe un număr vechi, pe altul.

| Ely1234567 a răspuns:

Numai am mesaje sa îți răspund îți povestesc mâine dimineață toată pov bun

| Delocimportant explică (pentru Ely1234567):

Elenuta, ce inseamna cand imi spui ca nu mai ai mesaje? Eu stiu ca mesajele sunt nelimitate pe acest site.

| Ely1234567 a răspuns (pentru Delocimportant):

Sunt limitate mesajele

| Delocimportant explică (pentru Ely1234567):

Mie nu mi-a aparut niciodata nimic despre limita. Tie cum iti apare cand nu mai poti trimite?

| Ely1234567 a răspuns (pentru Delocimportant):

Imi scrie ca am ajuns la limita mesajelor și nu mai pot trimite până la o anumită oră