| AlinDima a întrebat:

Detin un Iphone 4 care nu incarca cand telefonul este deschis. Daca inchid telefonul de tot si il las la incarcat, dupa cateva ore acesta se incarca. Ce pot face sa rezolv aceasta problema?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Telefonul are câțiva ani (minim 6, este) și bateria e cea care se "uzează" și necesită schimbare

| LPCTSTR a răspuns:

Hmm... jucarie din aceea tip caramida?

| HadesSs a răspuns:

Cred ca e dus acumulatorul, asa patesc si eu

| Bratu_Andrew_2000 a răspuns:

Nu cred ca ai cum sa rezolvi problema. Banuiesc ca si pe alte incarcatoare it face la fel. Daca chiar vrei sa pastrezi telefonul du te cu el la un service si intreba cat te costa o baterie. Sau sa iti spuna ei ce problema are. Avand in vedere ca e destul de vechi, daca mai gasesti baterie probabil e ieftina. Mai bine insa, iti iei alt telefon. Exista telefoane mult mai bune la un pret relativ mic.

| Xaya a răspuns:

Nu cred ca poti face mai nimic in afara de sa iti iei alt telefon. Iphone 4 este foarte depasit nici macar nu mai este pe piata si nu mai ai la ce sa te astepti de la el. Acumulatorul e problema in general, si nu stiu daca mai gasesti un service care sa iti poate schimba bateria.