| TheBigBOYS a întrebat:

Detin un Samsung Galaxy S4 GT-I9515 si as vrea sa ii fac Actualizare de software, dar imi zice ca "Au fost deja instalate cele mai recente actualizari" dar eu nu l-am actualizat. Un coleg de clasa are tot S4 si el a putut actualiza!
CE SA FAC?
OFER FUNDA
URGEND big grin

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Pe unele terminale s-a primit update-ul!
http://www.youmobile.org/......-in-Poland

http://best-tech-reviews.com/......-0-1-3883/

Trebuie să ai RĂBDARE că o să-ţi apară update-ul oficial la Android 5 :)

Dar, update-ul se distribuie în funcţie de ţară/versiune & model/operator de telefonie mobilă :(
Deci, trebuie să ai RĂBDARE!

Vezi alte detalii la linkul oficial :
http://www.samsung.com/ro/support/usefulsoftware/FOTA/

http://www.samsung.com/ro/support/usefulsoftware/KIES/

Toate cele bune.

| TheBigBOYS explică (pentru bursuc001):

Salut. Pai un coleg de clasa a primit update-ul si eu nu. PS. el detine un Samsung Galaxy S4 i9505 sau i9500!

| bursuc001 a răspuns (pentru TheBigBOYS):

Mda, asta este : trebuie să ai răbdare - probabil că, în câteva luni, vei primi şi tu acel update happy

O seară/noapte frumoasă.

8 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns:

Actualizeaza-ti software-ul.

| TheBigBOYS explică (pentru kar1GaNNN):

Da ma dar mie imi zice ca s-au facut cele mai noi actualizari chiar daca nu s-au faut! sad

| TheCosmin02 a răspuns:

Mai multi au avut problema asta la 9515 pentru ca asta este ultimul tel (model) lansat din gama s4. o solutie este sa instalezi Samsung kies pe pc si sa il actualizezi de acolo. daca nu merge te poti duce la cei de la Samsung sa ii faca actualizarea.

dar ce vrersiunde de android ai in prezent la tel?
ar trebui sa fie 5.0 lollipop sau 4.4.4/4.4.2kit cat
spun asta pentru ca nu foarte multe telefoane s4 au primit actualiza la 5.0 dar la 4.4.4/4.4.2 da

| TheBigBOYS explică (pentru TheCosmin02):

Eu acum am versiunea 4.4.2 kit cat si vreau sa actualizez la 5.0. Cum fac actualizare cu Samsung Kies?

| TheCosmin02 a răspuns (pentru TheBigBOYS):

Pai daca ai primit actuslizarea asta e bine pentru ca inseamna ca o vei primi si pe cealalta dar trebuie sa mai astepti putin. happy

sau poti incerca cu kies (doar conectezi telefonul la calculator si e ceva acolo cu actualizare sau cava gen, cred ca sti sa il folosesti happy ).

| TheBigBOYS explică:

URGENT* laughing))