| CojocariuLaurentiu93 a întrebat:

Detin un Samsung S4 de multi ani. Totul a mers perfect la el pana intr-un moment cand l-am cam scapat in cap si s-a oprit. I-am scos bateria si am pus-o la loc, moment in care pornea singur, arata sigla de start cu Galaxy S4 si se inchidea, fara sa mai raspunda la butonul de power. Asa se intampla de fiecare data cand scot si pun bateria, se aprinde singur cca 3 secunde si se opreste. L-am desfacut, m-am uitat prin el la contacte rupte, arse. Insa fara rezultat prea mare. Rezolvari? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Ykuzo a răspuns:

Există două cauze: este ceva defect în placa de bază sau necesită o revenire la setările din fabrică.
Ca să resetezi telefonul, când acesta este stins, ține apăsat butonul Power, Home și Volume Up după care selectezi wipe cache partition selectând cu butonul power și mutându-te cu butoanele de volum, după care selectezi factory reset. După ce ai resetat telefonul selectezi reboot system now. Să-mi spui dacă funcționează. Succes!

2 răspunsuri:
| CojocariuLaurentiu93 explică:

Problema este ca nu ramane aprins ca sa intru macar in acel Download Mode.

| Băă_VaLy_1984 a răspuns:

Trebuie resoftat te pot ajuta daca vrei https://www.facebook.com/valy.ba