| Andreea9222 a întrebat:

Detin un telefon Huawei mate 20 lite dual sim. Intrebarea mea este cum pot face sa am 2 conturi de whatsapp simultan pentru cele doua simuri? Sau cum pot comuta mai usor intre cele 2 conturi?
Multumesc
Ofer funda la cel mai explicit raspuns

Răspuns Câştigător
| hacktek a răspuns:

Din pacate nu vei putea folosi doua conturi de WhatsApp pe acelasi dispozitiv.
Nu poti comuta conturile, poti doar sa dezactivezi unul si sa il activezi pe celalalt (da, vor trebui facuti din nou pasii cu SMS-ul de confirmare).

3 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Foloseste Telegram si poti folosi simultan cate conturi doresti.
Nu doar pe un singur dispozitiv, ci pe mai multe.

Exista si varianta pentru PC/ MAC/iPad/ Linux...
Folosit de pe calculator, nu trebuie sa tii internetul pe telefon deschis, precum pe Whatsapp.

Poti edita mesajele trimise, poti sterge mesaje trimise pentru partener (chiar si dupa ce le-a vazut),
poti trimite orice format de fisier, chiar si executabile de calculator, sau DLL,
si nu in ultimul rand, poti transfera fisiere cu marimea de pana la 2GB, (in WhatsApp limita e de 200 MB si poti trimite doar cateva formate de fisiere).

Are mesaje video/audio, si apel video (apel video si mesaj video sunt inca in beta, dar pana in ianuarie sper sa functioneze lacrima).
Are criptare end-to-end, DAR trebuie sa folosesti pentru asta functia>>> mesaje secrete.
Si multe altele (pin la anumite mesaje, pin la prieteni, daca nu ma insel poti trimite mesaje ce se autodistrug dupa un timp, etc...)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din pacate nu este un lucru posibil.

| IsJmecher23 a răspuns:

Foloseste un emulator pe pc sau cumpara-ti alt telefon....Recomand un jaf la mana a 2 a ceva Allview