| Vicunea a întrebat:

Din ce cauza nu pot descarca foto de pe Lg gs500 pe PC cu ajutorul usb, pina acum am reusit dar nu stiu ce s-a intamplat de nu are nici usb contact cu PC?

6 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Da un restart la pc si apoi conecteaza cablul in usb.

| Vicunea explică (pentru neluL):

Am incercat dar nu apare nimic

neluL
| neluL a răspuns (pentru Vicunea):

Incearca ''smecheria'' asta: Scoate calculatorul din priza si apasa pe butonul de pornire asa cu el scos din priza cca 5-6 secunde (se golesc niste condensatori de curent). Apoi conecteaza-l la priza si porneste-l normal si apoi introdu telefonul in USB ->s-ar putea sa-l recunoasca acum! Aceasta procedura reseteaza Embedded Controller (CE)

| Vicunea explică:

Am incercat smecheria dar e la fel

| Vicunea explică:

De la aparatul de fotografiat, pot descarca foto prin usb dar in ce priveste mobilul nu

neluL
| neluL a răspuns (pentru Vicunea):

Te-ai uitat in My Computer sub partitii? Se vede acolo telefonul tau?