| Billieeeeeeeeee10 a întrebat:

Din neatenție mi-am șters pozele din telefon, iar acum nu știu dacă mai le pot recupera. Îmi apar în galerie dar sunt blurate. Am dat, din greșeală, la spațiu de stocare intern și am dat ștergere mai multor fișiere și așa s-au șters toate pozele pe care le aveam...
Vă rog, scrieți-mi, dacă știți vreo modalitate prin care să le recuperez

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca pozele au fost salvate pe card de memorie (SD), atunci trebuie sa scoti card-ul, sa-l bagi intr-un cititor de card conectat /montat in calculator. Cu un program de recuperare fisiere (gen "Recuva") vei putea recupera /copia pe calculator toate fisiere care nu sunt distruse (suprascrise de alt fisier nou).
Pentru a avea sanse maxime sa regasesti catmai multe fisiere intreg, trebuie sa scoti deindata card-ul de memorie din telefon!

Daca pozele au fost salvate in memoria interna de stocare a telefonului, atunci nu mai ai sanse de recuperare.

| biancaebar a răspuns:

Poti incerca a instala vreo aplicatie care recupereaza poze sterse potrivit pentru Android sau iOs